Anaokulu

22. Yüzyıl Okulları | Anaokul | İlkokul | Ortaokul


22. Yüzyıl Okulları

Anaokulu eğitim hayatının temel basamağı olan oku öncesi eğitim, çocuklarımızın emin adımlarla yol almasına destek olur.

4-6 yaş öğrencilerinin, oyunlar yoluyla hayatı tanımaları ve eğlenerek öğrenmeleri sağlanır. Öğrencelerimiz, öğrenme süreçlerine aktif olarak katılımlarını destekler. Her çocuğun bireysel farklılıkları olduğunun bilincinde hareket eder ve daima cesaretlendirilir. Böylece, öğrenmeye açık, kendini ve insanları seven, kendini doğru bir şekilde ifade eden donanımlı bireyler olarak yaşama hazırlanırlar.

Çağdaş ve modern eğitim imkânlarının sağlandığı bir kurum hedefiyle çıktığımız bu yolda öğrencilerimizi en iyi öğrenme metodları ile geleceğe hazırlıyoruz.

22.Yüzyıl Okulları ana okulunda sürdürülmekte olan okul öncesi eğitim de kaliteli eğitim ilkeleri çerçevesinde yapılandırılmaktadır. 22.Yüzyıl'da çocuklar planlanmış, sistematik, çocuk merkezli eğitim programları, zengin uyaranların olduğu eğitim ortamları ve bütün bunları sağlayacak uygun eğitim materyalleri sayesinde zengin bir öğrenme deneyimi elde ederler.

Bilişsel, motor, sosyal – duygusal ve dil gelişimlerini tamamlayan ve kendilerine bakma becerileri kazanan çocuklar, sağlıklı evrensel değerlerle ilkokula hazır hale gelirler.

22.Yüzyıl Okulları anaokullarında okul öncesi düzeyi yabancı dil eğitimi ise çocukların yaparak, yaşayarak öğrenmelerini sağlar ve uygulanan diğer programların kazanımlarına göre sarmal ve bütünleştirilmiş şekilde uygulanır.